1. آریافیت
  2. تمرین
  3. 5 ترفند کاربردی برای باشگاه بدنسازی

5 ترفند کاربردی برای باشگاه بدنسازی

5 ترفند کاربردی برای باشگاه بدنسازی

در این مطلب قصد داریم چند ترفند کاربردی برای باشگاه بدنسازی را به شما آموزش دهیم تا با استفاده از آن ها زندگی خود در باشگاه را ساده‌تر کنید. همه این ترفندها را می توانید در باشگاه خود انجام داده و در وقت خود به طرز چشمگیری صرفه‌جویی کنید.

استفاده از یک صفحه کوچک برای اضافه کردن وزنه به هالتر در حرکت ددلیفت

 

تا حالا حتما متوجه شده‌اید که هنگام اضافه کردن وزنه به هالتر در تمرین ددلیفت، مقدار زیادی از انرژی شما مصرف شده و فشار زیادی به ستون فقرات وارد می شود.

حتما ببینید: قبل از تمرین اسکات این کار را انجام دهید

یک روش راحت برای این کار، استفاده از یک صفحه کوچک 2.5 یا 5 کیلوگرمی است. صفحه را روی زمین قرار داده و هالتر را روی آن قرار دهید. حالا به راحتی می توانید وزنه های خود را به هالتر اضافه کنید.

خالی کردن سریع وزنه ها از روی هالتر در حرکت ددلیفت

 

برای خالی کردن سریع وزنه ها از روی هالتر، یک سمت هالتر را روی یک صفحه کوچک قرار دهید. وزنه های آن سمت را خالی کرده و سمت دیگر را با بالا بردن هالتر خالی کنید. به عبارتی از هالتر به عنوان یک اهرم بلند استفاده نمایید. حالا هالتر را به راحتی از میان وزنه ها خارج کنید.

هنگام اجرای تمرین پرس سینه بدون یار کمکی، از گیره استفاده نکنید

 

هنگام اجرای تمرین پرس سینه سنگین سعی کنید از یک فرد دیگر کمک بگیرید. چرا که در صورت افتادن وزنه روی سینه در بهترین حالت ممکن، باعث خنده اطرافیان می شوید و در بدترین حالت ممکن، می میرید. که مطمئنا با هدف شما یعنی رشد بیشتر عضلات تداخل ایجاد می کند!

به طور کلی توصیه ما این است که برای همه تمرینات از گیره های مخصوص هالتر استفاده کنید، با این حال در یک حالت این کار را توصیه نمی کنیم، آن هم هنگام اجرای پرس سینه بدون یاد کمکی. اگر با یک هالتر دارای گیره زیر پرس سینه گیر کنید، اوضاع خیلی وخیم می شود، چرا که نمی توانید وزنه ها را از کناره ها خالی کرده و خود را آزاد کنید. تنها راه حل این است که هالتر را روی شکم خود به سمت پایین بغلتانید (که شدید درد دارد). پس اگر از گیره استفاده نکنید به راحتی می توانید خود را از زیر وزنه رها کنید.

استفاده از یک هالتر به عنوان فوم رولر و رول

 

پس از یک جلسه تمرین سخت استفاده از رول می تواند مقداری عضلات را نرم کرده و گرفتگی آن ها را کمتر کند. اگر رول فومی در اختیار ندارید می توانید از یک هالتر کمک بگیرید.

حتما ببینید: یک تمرین جدید برای رشد عضلات سرشانه

برای این کار هالتر را روی عضلات خود بچرخانید. لازم نیست هالتر را روی بدن خود فشار دهید، وزن خود هالتر کفایت می کند. به عنوان مثال برای عضلات چهارسر ران، از بالای زانو شروع کرده و هالتر را روی ران به سمت بالا بچرخانید. در مناطقی که حساس هستند هم می توانید مکث کنید.

همیشه با خود یک کش بدنسازی داشته باشید

کش بدنسازی

در باشگاه های شلوغ ممکن است لازم باشد برای استفاده از دستگاه مورد نظر خود صبر کنید. وقتی این اتفاق رخ می دهد بدن شما کم کم سرد می شود. با این وضعیت وقتی که نوبت شما شود خطر بروز آسیب افزایش پیدا می کند.

اینجاست که داشتن و استفاده از یک کش بدنسازی گزینه مناسبی محسوب می شود. اجرای چند تمرین ساده با کش بدنسازی می تواند بدن شما را گرم نگه داشته و مانع سرد شدن آن شود. به علاوه این کار مانع می شود که شما به آن فرد آزاردهنده که کنار دستگاه ایستاده و با نگاه “تموم نشد تمرینت” به افراد نگاه می کند، تبدیل شوید!

اگر دنبال یک برنامه بدنسازی کامل و جامع به همراه رژیم غذایی، مکمل های پیشنهادی و آموزش تصویری تک تک تمرینات هستید، حتما بخش برنامه‌های بدنسازی سایت آریافیت را مشاهده کنید.

موضوعات مرتبط
تمرین
پیشنهاد می‌کنیم این مطالب را هم ببینید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برنامه‌های بدنسازی
سایر مطالب
فهرست