ابزار آنلاین فیتنس و تناسب اندام

در این صفحه، کلیه ابزارهای فیتنس و سلامتی سایت آریافیت قرار گرفته‌اند. به کمک این ابزار می توانید مقدار پروتئین، کربوهیدارت، چربی و آب توصیه شده در روز را متناسب با سن، جنسیت، قد و وزن خود محاسبه کنید.

فرمول‌های زیادی برای محاسبه این موارد در اینترنت وجود دارد، که هر کسی می تواند از آن ها استفاده کند. اما معمولا انجام محاسبات ریاضی خسته کننده و همراه با اشتقاده است. با کمک ابزار فیتنس سایر آریافیت می توانید تنها با وارد کردن مقادیر خواسته شده نتایج مورد نظر خود را به دست آورید.

این ابزار در حال توسعه بوده و هر چند وقت یک بار یک ابزار جدید اضافه می شود. پیشنهاد می کنیم که این صفحه را به علاقه‌مندی های خود اضافه کرده تا از ابزار جدید ما استفاده کنید.

کلیه ابزارها با ارائه اطلاعات دقیق درباره محاسبه‌گر و نکات ریز آن ارائه شده‌اند. اگر خواهان ابزار خاصی هستید آن را از طریق فرم تماس برای ما ارسال کرده و تا در صورت امکان آن را به مجموعه خود اضافه کنیم.

null

محاسبه آنلاین مقدار پروتئین مورد نیاز روزانه

این محاسبه‌گر آنلاین یک ابزار عالی برای هر کسی است که می خواهد پروتئین مورد نیاز خود را محاسبه کند. به کمک این محاسبه‌گر پروتئین می توانید مقدار مناسب پروتئین برای هدف خود را اندازه گیری کرده و رژیم غذایی خود را مطابق با آن تنظیم کنید. در ادامه این مقاله، بیشتر با پروتئین آشنا شده و در باره فرق آن با سایر درشت مغذی ها بررسی می کنیم. همچنین منابع عالی پروتئین را به شما معرفی کرده و توضیحاتی درباره آن ها با شما ارائه می دهیم.

محاسبه آنلاین مقدار چربی مورد نیاز روزانه

محاسبه آنلاین مقدار چربی مورد نیاز روزانه

خیلی از افراد با شنیدن کلمه چربی، اولین چیزی که به ذهنشان می رسد فست‌فودها و سایر خوراکی‌های ناسالم است. این در حالی است که بدن ما برای ادامه حیات و حفظ سلامتی خود به چربی‌ها نیاز دارد. به کمک این محاسبه‌گر چربی می توانید مقدار مناسب چربی برای هدف خود را اندازه گیری کرده و رژیم غذایی خود را مطابق با آن تنظیم کنید.

محاسبه آنلاین مقدار کربوهیدرات مورد نیاز روزانه

محاسبه آنلاین مقدار کربوهیدرات مورد نیاز روزانه

کربوهیدرات‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک رژیم غذایی کامل و صحیح هستند. برای این که یک بدن سالم داشته باشید باید حتما کربوهیدرات‌ها را در رژیم غذایی خود قرار دهید. به کمک این محاسبه‌گر کربوهیدرات می توانید مقدار مناسب کربوهیدرات در روز برای هدف خود را اندازه گیری کرده و رژیم غذایی خود را مطابق با آن تنظیم کنید.

محاسبه آنلاین مقدار درشت مغذی‌های مورد نیاز روزانه

محاسبه آنلاین مقدار درشت مغذی‌های مورد نیاز روزانه

درشت مغذی‌ها به مجموعه موادی گفته می شود که بدن انسان برای کارکرد صحیح به مصرف آن ها نیاز دارد. برخی از درشت مغذی‌ها انرژی مورد نیاز بدن و برخی دیگر آب و یا فیبر ضروری آن را تامین می کنند. به کمک این محاسبه‌گر درشت مغذی‌ها می توانید مقدار مناسب کربوهیدرات، پروتئین و چربی در روز برای هدف خود را اندازه گیری کرده و رژیم غذایی خود را مطابق با آن تنظیم کنید.

محاسبه آنلاین میزان سوخت‌وساز پایه (BMR)

محاسبه آنلاین میزان سوخت‌وساز پایه (BMR)

میزان سوخت‌وساز پایه مقدار انرژی است که بدن انسان در حالت استراحت مصرف می کند. به عبارتی دیگر میزان سوخت‌وساز پایه مقدار انرژی است که بدن شما برای ادامه حیات و انجام کارهای ضروری به آن احتیاج دارد. کارهایی مثل نفس کشیدن، گردش خون، کنترل دمای بدن، کارکرد صحیح مغز و … . ارگان‌هایی که در وضعیت استراحت بیشترین انرژی را مصرف می کنند کبد و سیستم عصبی می باشد.

توده بدون چربی بدن (Lean body mass)

محاسبه آنلاین توده بدون چربی بدن (LBM)

توده بدون چربی بدن هر شخص، در واقع وزن هر فرد است بدون در نظر گرفتن چربی ذخیره شده در بدن وی. با دانستن این وزن می توانید مقدار تقریبی چربی ذخیره شده در بدن خود را پیدا کرده و از آن به عنوان یک مرجع برای هدف خود استفاده کنید.

13 خوراکی عالی برای جلوگیری از ابتلا به سرطان

محاسبه آنلاین مقدار کالری مورد نیاز روزانه

این محاسبه‌گر آنلاین یک ابزار عالی برای هر کسی است که می خواهد مقدار کالری مورد نیاز خود در طول روز را محاسبه کند. به کمک این محاسبه‌گر کالری می توانید مقدار مناسب کالری برای هدف خود را اندازه گیری کرده و رژیم غذایی خود را مطابق با آن تنظیم کنید. در ادامه این مقاله، بیشتر با کالری آشنا شده و درباره فرق کالری با کیلوکالری صحبت می کنیم.

محاسبه آنلاین حداکثر ضربان قلب

محاسبه آنلاین حداکثر ضربان قلب

به کمک این محاسبه‌گر سایت آریافیت می توانید حداکثر ضربان قلب و همچنین تا بازه ۵۰ درصدی آن را محاسبه کنید. تحقیقات نشان داده است که چربی سوزی زمانی رخ می دهد که ضربان قلب ۶۵ تا ۷۰ درصد حداکثر ضربان باشد. ضربان قلب تحت تاثیر سن قرار دارد. یعنی با افزایش سن، این مقدار کاهش می یابد.

null

محاسبه آنلاین شاخص توده بدنی (BMI)

ابزار محاسبه شاخص توده بدنی (BMI) سایت آریافیت، یک ابزار عالی است که به کمک آن می توانید سطح تناسب اندام خود را بر اساس قد و وزن‌تان محاسبه کنید. در واقع این محاسبه‌گر میزان چاقی شما را اندازه‌گیری نمی‌کند بلکه ابزاری مناسب است تا سلامت وزن شما با توجه به قدتان تخمین زده شود.

null

محاسبه آنلاین وزن آب بدن

محاسبه‌گر وزن آب بدن، یک ابزار مناسب برای اندازه گیری تقریبی آب موجود در بدن شماست. در این محاسبه‌گر با وارد کردن سن، قد، وزن و جنسیت می توانید وزن تقریبی آب موجود در بدن خود را مشخص کنید. این ابزار بر اساس فرمول دکتر واتسون که در سال ۱۹۸۰ ارائه شده، طراحی گردیده است.

فهرست