1. آریافیت
  2. تمرین
  3. یک تمرین جدید برای رشد عضلات سرشانه

یک تمرین جدید برای رشد عضلات سرشانه

یک تمرین جدید برای رشد عضلات سرشانه

طی چند سال گذشته من با مشکلات مربوط به سرشانه درگیر بودم، این مشکلات باعث می شد که سایر تمرینات مربوط به بالاتنه هم تحت تاثیر قرار بگیرند. عضلات سرشانه من که زمانی بزرگترین عضلات بدنم بودند؛ تحلیل رفته و به نقطه ضعف من تبدیل شدند. تمرینات پرسی که زمانی در آنها عالی عمل می کردم، به زیر حد نرمال افت پیدا کرده بودند.

حتما ببینید: عضله سازی و چربی سوزی در زمان استراحت بین ست‌ها

یک بار در یک سمینار باشگاهی شرکت کردم و تصمیم گرفتیم پس از سمینار تمرین کنیم. متاسفانه سنگین ترین دمبل موجود 12.5 کیلوگرمی بود. به همین دلیل و بیشتر برای سرگرمی یک حرکت جدید اختراع کردیم و نام آن را نشر جلو وی شکل و یا نشر پیروزی (The Victory Raise) گذاشتیم. پس از اجرای این تمرین احساس فوق‌العاده‌ای در عضلات سرشانه داشتیم و در کمال تعجب خبری از مشکلات مربوط به سرشانه در من وجود نداشت.

نشر پیروزی (The Victory Raise)

برای اجرای این تمرین به یک کش بدنسازی کوچک و یک جفت دمبل احتیاج دارید. نحوه اجرای این تمرین را در ویدئوی زیر مشاهده کنید.

  1. یک کش بدنسازی کوچک را دور مچ هر دو دست قرار دهید.
  2. دمبل ها را از روی زمین بلند کرده و در جلوی بدن نگه دارید. کف دست ها هنگام گرفتن دمبل ها باید به سمت هم باشد.
  3. برای شروع حرکت دمبل ها را با دستان کشیده بالا بیاورید، مانند اجرای تمرین نشر جلو. با بالا آوردن دست ها آن ها را از هم دور کنید. در قسمت بالایی تمرین دست ها باید از هم فاصله بیشتری داشته باشند. به عبارتی زاویه هر دو دست با بدن در قسمت بالایی تمرین باید 45 درجه باشد.
  4. به آرامی دست ها را پایین آورده و به وضعیت شروع تمرین بازگردید. از همان مسیر بالا رفتن برای پایین آوردن دست ها کمک بگیرید. در قسمت پایینی تمرین دست ها باید فاصله کمی از هم داشته باشند.

این تمرین را قبل از شروع تمرینات سرشانه و یا همراه با تمرینات پرسی اجرا کنید. اجرای این تمرین باعث می شود که همه عضلات سرشانه شما درگیر شده و برای تمرینات سخت تر آماده شوند. این تمرین را با ست های 8 الی 10 تکرار اجرا نمایید.

این تمرین چگونه کار می کند؟

حرکت نشر جلو V شکل و یا نشر پیروزی ترکیبی است از تمرینات نشر جلو، نشر بغل و پروانه برای عضلات پشت، بنابراین تاثیر مثبت هر یک از این تمرین ها در این حرکت وجود دارد. تمام عضلات دلتوئید، رومبوئید و کول پایینی در این حرکت درگیر می شوند.

اگر دنبال یک برنامه بدنسازی کامل و جامع به همراه رژیم غذایی، مکمل های پیشنهادی و آموزش تصویری تک تک تمرینات هستید، حتما بخش برنامه‌های بدنسازی سایت آریافیت را مشاهده کنید.

موضوعات مرتبط
تمرین
پیشنهاد می‌کنیم این مطالب را هم ببینید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برنامه‌های بدنسازی
سایر مطالب
فهرست