بارفیکس مچ برعکس

0
بارفیکس مچ برعکس
بارفیکس مچ برعکس

آموزش تمرین بارفیکس مچ برعکس:

 1. یک میله بارفیکس را انتخاب کرده و در مقابل آن بایستید. میله را طوری با دست ها بگیرید که کف دست ها به سمت خودتان باشند.
 2. حال خود را به صورت آویزان نگه دارید. سعی کنید بدن خود را تا جای ممکن صاف نگه دارید. در این وضعیت سر و سینه خود را بالا نگه داشته و قوس طبیعی کمر را حفظ کنید. این وضعیت شروع تمرین است.
 3. حال به آرامی و با یک حرکت کنترل شده بدن خود را بالا برده تا زمانی که سرتان هم سطح و یا بالاتر از میله بارفیکس قرار گیرد. این بخش از تمرین بارفیکس را با عمل بازدم همراه نمایید. روی این تمرکز کنید که تمرین را با عضلات جلو بازو اجرا کنید. راهنمایی: در تمام طول تمرین بدن باید ثابت بوده و تنها به واسطه حرکت دست ها، بالا و پایین شود. تنها کاری که ساعد ها انجام می دهند، کمک به مچ ها برای گرفتن میله بارفیکس است.
 4. پس از یک مکث کوتاه در وضعیت بالایی تمرین، با انجام عمل دم به آرامی بدن را پایین آورده و به وضعیت شروع تمرین بازگردید. تا زمانی که دست‌ها کاملا کشیده شوند، به پایین آمدن ادامه دهید.
 5. تمرین را به تعداد توصیه شده توسط مربی تکرار کنید.

هشدار: مانند همه تمرین ها، این تمرین را به صورت ناگهانی و یا انفجاری انجام ندهید. در تمام طول تمرین باید روی حرکت کنترل کامل داشته باشید.

تکنیک‌های دیگر برای اجرای این تمرین:

 • اگر برای بار اول است که می خواهید این تمرین را اجرا کنید احتمالا نمی توانید بدن خود را بالا ببرید. در این حالت می توانید از یک فرد دیگر بخواهید که پاهای شما را نگه داشته تا شما تمرین را اجرا کنید.
 • اگر فرد کمکی پیدا نکردید، می توانید از دستگاه مخصوص بارفیکس استفاده کنید. این دستگاه ها به کمک وزنه های خود انجام تمرین بارفیکس را برای شما آسان تر می کنند.
 • استفاده از کش بدنسازی هم برای کمک به اجرای تمرین توصیه می شود. در این حالت یک سر کش را به میله بارفیکس و سر دیگر را زیر زانو و یا کف پا قرار داده و تمرین را اجرا نمایید.
 • اگر این تمرین برای شما آسان است، می توانید از وزنه های مخصوص کمک بگیرید. یک کمربند مخصوص وزنه را روی کمر بسته و وزن متناسب با توانایی خود را روی آن قرار دهید و تمرین را اجرا کنید.
 • این تمرین در واقع شکل دیگری از تمرین بارفیکس معمولی است.
 • تمرین زیربغل سیم کش با دست کشیده هم یک تمرین عالی برای تقویت عضلات زیربغل محسوب می شود.

تمرینات بیشتر برای عضلات زیربغل در این لینک قابل مشاهده است.

تصاویر تمرین بارفیکس مچ برعکس:

توجه: برای دیدن تصاویر تمرین بارفیکس مچ برعکس با سایز اصلی روی آن‌ها کلیک کنید.

بارفیکس مچ برعکس
بارفیکس مچ برعکس

تصاویر تمرین بارفیکس مچ برعکس برای خانم‌ها:

توجه: برای دیدن تصاویر تمرین بارفیکس مچ برعکس برای خانم‌ها با سایز اصلی روی آن‌ها کلیک کنید.

بارفیکس مچ برعکس برای خانم ها
بارفیکس مچ برعکس برای خانم ها

جزییات این تمرین

نام تمرین: بارفیکس مچ برعکس
نام انگلیسی تمرین: Chin-Up
سایر نام های این تمرین: بارفیکس مچ معکوس، چین آپ، بارفیکس چین آپ، بارفیکس با دست های معکوس
نوع تمرین: قدرتی
عضلات اصلی: زیربغل
تجهیزات: فقط بدن
سطح تمرین: مبتدی

دیدگاه خود را ارسال کنید

Please enter your comment!
Please enter your name here